Цукати із слив без цукру. Головне знати секрет їх приготування

Багато хто з нас схиляється до того, щоб замінювати звичні солодощі здоровішими та кориснішими — сухофруктами та цукатами, наприклад. Але проблема в тому, що нерідко й корисність цукатів під питанням, адже для їх виготовлення використовується дуже багато цукру. Насправді приготувати цукати, наприклад, зі слив можна і без цукру, адже вони й так досить солодкі, та до того ж у них достатньо пектину, який створить гарну глазур.

Приготування:

Для цукатів беремо стиглі, але щільні та добрі сливи без пошкоджень. Занадто м’які та стиглі сливи брати не варто, проте саме їх ми будемо використовувати як секретний інгредієнт для отримання додаткового сиропу. Відібрані сливи добре миємо та сушимо, а потім беремо голку або зубочистку і частими швидкими рухами проробляємо в плодах отвори до самої кісточки – через них у процесі приготування виходитиме сироп.

Кісточки поки що залишаємо всередині плодів. Підготовлені сливи викладаємо на деко, залишаючи між плодами невелику відстань, також кладемо на деко кілька стиглих соковитих слив, бажано сорти з тонкою шкіркою. Духовку вмикаємо на режим верх-низ і розігріваємо до 90-100 градусів. Поміщаємо лист зі сливами на середній рівень і залишаємо приблизно на 1 годину при закритих дверцятах.

За цей час на поверхні слив з’являться такі крапельки сиропу. Піднімаємо температуру до 180 градусів та тримаємо сливи в духовці ще 10 хв.

Потім виймаємо деко з духовки і за допомогою виделки злегка притискаємо кожну сливу – так ми допоможемо сиропу вийти на поверхню. Відправляємо деко знову в духовку, тепер на 20 хв при температурі 120 градусів.

Після чого знову притискаємо сливи, з усіх боків обмочуємо в сиропі і залишаємо остигати до комфортної для рук температури. На цьому ж етапі видаляємо з плодів кісточки, для цього робимо надріз із боку, через який легко виймаємо кісточку.

Знову розігріваємо духовку до 120 градусів і ставимо в неї сливи приблизно на 1 годину, після чого масажуємо заготовки і знову відправляємо їх в духовку при закритих дверцятах. Повторюємо ці дії доти, доки всі сливи не стануть м’якими. Якщо в якийсь момент ви помітили, що на деко недостатньо сиропу, просто підкладіть стиглі соковиті сливи.

Тепер можна переходити до фінального сушіння, для цього розігріваємо духовку також до 120 градусів, відправляємо в неї деко, дверцята цього разу залишаємо злегка прочиненими, наприклад, створюючи невелику щілину за допомогою ложки. Сушимо сливи до бажаного стану. У нашому випадку на це пішло близько трьох годин.

Джерело

Приєднуйтесь до дискусії

*

*