Сирні кекси “Неймовірні”
Харчова Цінність
| У 100 г | У страві | |
| Калорійність | 300.19 | 5424.51 |
| Білки | 9.36 | 169.2 |
| Жири | 13.9 | 251.1 |
| Вуглеводи | 36.36 | 656.96 |
Домашня випічка з сиру користується популярністю чи не в кожній родині. А особливо її полюбляють молоді матусі. Щоб не казали про шкідливість цукру, і як би не хотілося обмежити його вживання малюками, в сучасному світі це зробити дуже важко. Але давати дітям більш-менш корисні смаколики – цілком реальне завдання. Для цього їх треба приготувати самому. І сир, як не один інший продукт, підходить для створення корисних солодощів.
Сьогодні пропоную познайомитися з сирними кексами. Я їх назвала “Неймовірні”, бо вони дуже смачні і прості в приготуванні.
Приготування:
Як бачите, ніяких особливих продуктів для приготування сирних кексів не знадобиться. Як правило, вони завжди є про запас в холодильнику чи шафці. А сир можна купити і на базарі – домашній, і магазинний. Якщо сир занадто жирний (домашній), то муки знадобиться більше.
Спочатку збиваємо до однорідної маси м’яке масло, цукор і ванілін.

Додаємо до цієї маси сир і знову блендером збиваємо до однорідності.

Розбиваємо в загальну суміш яйця і знову збиваємо до отримання однорідної маси. До речі, не проблема, якщо немає блендера. У мене якось зламався, а дуже хотілось кексів, повторила всі дії, тільки в ручному режимі – збивала вилкою та вінчиком. Вийшло не гірше, ніж з блендером.

Просіюємо борошно через сито, додаємо до нього розпушувач тіста і всипаємо все до нашої сирної маси. Або ж – навпаки, сирну масу вливаємо до борошна. Туди ж – промиті та висушені родзинки ( в мене цього разу не було), і все разом перемішуємо. Вийде важке тісто, яке вимагає сили для вимішування.

Накладаємо тісто у формочки не більше, ніж на ¾ об’єму, бо кекси дуже гарно виростають (тісто може липнути до рук, треба їх змочити). Якщо форма силіконова, я її нічим не змащую, сирні кекси гарно з неї дістаються. Якщо форма з іншого матеріалу, просто накриваю її пергаментним папером або змащую маслом та присипаю трішки борошном.

Випікаємо кекси у духовці розігрітій до 170 градусів. Якщо форма велика, готуються 1 годину, якщо кексики маленькі, вистачає 40 хв. Оскільки я часто їх печу, а тіста вистачає і на маленькі кексики, і на більшу формочку, перші я дістаю швидше і ми встигаємо їх з’їсти, поки допікається більша форма 🙂 Готові кекси посипаю цукрової пудрою.

Джерело: zelenasadyba.com.ua
