Найкращий рецепт – густий йогурт у домашніх умовах у банці БЕЗ закваски!

Інгредієнти

Молоко
2 л
Вершки 20%
500 мл
Грецький йогурт
140 г (1 шт.)

Харчова Цінність

У 100 г У страві
Калорійність 87.02 2297.4
Білки 2.92 77
Жири 6.38 168.48
Вуглеводи 4.48 118.4

Напевно, багато хто погодиться з тим, що домашня їжа і продукти кращі куплених у магазині, адже якщо ти приготував щось сам, ти завжди знаєш, що всередині, та й за вартістю домашнє нерідко відчутно дешевше, ніж магазинне. Справедливим є це твердження і для молочних продуктів, наприклад, йогурту. Зробити ж смачний густий домашній йогурт може кожен, адже це зовсім нескладно, і будь-яких спеціальних інструментів вам не потрібно.

Приготування:

Молоко та вершки виливаємо в каструлю, бажано пропустивши через сито. У нашому випадку вершки 20%, залежно від бажаної жирності йогурту відсоток вершків можна варіювати або взагалі не додавати їх.

Молоко доводимо до кипіння, а потім постійно помішуючи, трохи «випарюємо»: невелика частина молока повинна випаруватися. Від цієї процедури залежить густота майбутнього йогурту. У нашому випадку з 2,5 л рідини пішло приблизно 500 мл.

Як закваску використовуватимемо грецький йогурт без добавок, достатньо одного упакування. Йогурт попередньо добре розмішуємо до однорідної маси.

Молоко остуджуємо приблизно до 45 градусів, температуру можна виміряти за допомогою спеціального градусника або народного методу: ви повинні протримати палець у молоці при відносному комфорті протягом 10 секунд.

Коли молоко охолоне до потрібної температури, трохи розбавляємо ним йогурт, а потім виливаємо розведений йогурт у каструлю з молоком, добре перемішуємо.

Ось і все, розливаємо молоко з йогуртом по банках або іншим ємностям, прикриваємо кришками, а потім добре обгортаємо рушником або ковдрою, залишаємо мінімум на 6 годин. Якщо ви зробите йогурт увечері, то вже вранці зможете поснідати ним.

Джерело

Приєднуйтесь до дискусії

*

*