Навіщо на буханці хліба роблять надрізи та яку функцію вони виконують

Багато людей замислюються над тим, для чого потрібні надрізи на хлібі. Дуже часто їх можна побачити на батонах, які в наш час продаються у всіх продуктових магазинах. Далі ми розповімо, навіщо на хлібі роблять надрізи.

Хто придумав надрізи на буханках хліба і навіщо вони потрібні

Вперше хліб з надрізами з’явився в 1834 році у Франції. Водрі, французький вчений, який написав книги про хлібопечення, вважав, що вони покращували зовнішній вигляд буханки. Спочатку таким чином позначали хліб для багатіїв і кращих ресторанів, які знаходилися в Парижі.

Також надрізи роблять, щоб заздалегідь передбачити надриви на буханці, які дозволяють тісту збільшитися під час випікання і стати пишнішим.

Як саме надрізається хліб

Надрізи необхідно робити тільки на поверхні майбутньої буханки хліба. Їх глибина повинна становити від 0,5 сантиметрів до 1 сантиметра. Такі надрізи потрібно робити швидко, впевнено і чітко. Сам ніж слід тримати під кутом 45 градусів над тістом. Такі надрізи необхідно робити перед тим, як поставити майбутній хліб в духовку.

Хоча, якщо він містить велику кількість борошна, а клейковини, навпаки, дуже мало, то його потрібно надрізати відразу після формування самої буханки, тому що після вистоювання він стає досить крихким і легко може осісти.

Але не всі борошняні вироби необхідно надрізати. Наприклад, різні плетенки, булочки і хліб нестандартної форми не потрібно так позначати, тому що вся опара буде виходити через з’єднання тіста.

Найкорисніший хліб для здоров’я

Найкориснішим хлібом в світі вважається житній. У ньому на 30 відсотків більше калію і на 50 магнію, ніж в інших борошняних виробах. Ті люди, хто вживає такий хліб в їжу, набагато рідше хворіють на серцево-судинні захворювання.

Джерело

Приєднуйтесь до дискусії

*

*