Навіщо і як правильно помити та знезаразити обробні дошки. Найкращі способи

Багато хто з нас навіть не замислюється над тим, що обробним дошкам потрібен ретельний догляд. Найчастіше ми зовсім просто струшуємо дошку і ставимо її на місце, наприклад, після хліба. Насправді ж це докорінно невірний підхід і ось чому.

По-перше, при недостатній обробці в порах дошки, особливо дерев’яної, накопичуються дрібні частинки їжі, що стає ідеальним “ґрунтом” для патогенної мікрофлори. Особливо небезпечні в цьому випадку м’ясо, риба та інші схильні до ураження мікробами продукти. Тому, перш ніж прибрати дошку в шафу, їй необхідно дати добре висохнути, адже тепло і волога – відмінні стимули для розвитку бактерій.

По-друге, належний догляд продовжить термін служби дошки.

І нарешті, по-третє, з часом дошка, яка не проходить потрібну обробку, набуває неприємного запаху, який вона може передати навіть продуктам, які ріжуться на дошці.

Тому всі обробні дошки необхідно іноді добре очищати і дезінфікувати, особливо після деяких продуктів, наприклад, м’яса. Зробити це зовсім не складно!

Спосіб 1

Для нього вам знадобиться звичайна марганцівка, яка має сильний знезаражуючий ефект. Крім того, вона прибирає жир і неприємний запах.

Просто готуємо розчин марганцівки і на деякий час замочуємо дошку.

Спосіб 2

Якщо марганцівки не було під рукою, можна скористатися аспірином. 4-5 таблеток змочуємо водою, розминаємо та за допомогою щітки розподіляємо по поверхні дошки, залишаємо на деякий час, щоб пішла реакція.

Спосіб 3

Це, мабуть, найпростіший спосіб, тому що перекис водню та харчова сода є практично у кожного вдома. Невелику кількість соди висипаємо на дошку та заливаємо її перекисом. Після початку реакції розподіляємо суміш за допомогою щітки на дошці.

Після закінчення потрібного часу завжди зчищаємо верхній шар разом із засобом з допомогою ножа, а далі добре промиваємо і просушуємо дошку.

Тепер можна не хвилюватися ні про здоров’я сім’ї!

Джерело: cpykami.ru

Приєднуйтесь до дискусії

*

*